GRAWEROWANA ZBROJA Z XVI W. Z WIZERUNKIEM GORGONY zbroja rycerska (701)

  • Cena netto: 19 511,38 zł 23 999,00 zł
  • szt.
  • Paypal, Płatność gotówką przy odbiorze, Płatność przelewem, Przelewy24, Szybki przelew- przelewy 24.pl

Produkt wysyłamy w ciągu 48h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 48 godzin.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 30 dni.

 

GRAWEROWANA PEŁNOWYMIAROWA ZBROJA RYCERSKA Z XVI W. Z WIZERUNKIEM GORGONY

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA ZBROJA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

  WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

  WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

UWAGA - PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM W TOLEDO (MIASTO TOLEDO OD CZASÓW ŚREDNIOWIECZNYCH JEST ZNANYM OŚRODKIEM PŁATNERSKIM W EUROPIE, STAL TOLEDAŃSKA CENIONA JEST ZA BARDZO WYSOKĄ JAKOŚĆ).

KOSZTY DOSTAWY USTALANE SĄ INDYWIDUALNIE

  Producent: ZAKŁAD PŁATNERSKI Z TOLEDO (701)



  Materiał:
wysokowęglowa stal toledańska

podstawa z drewna polakierowanego

strusie pióra przy hełmie

  WYSOKOŚĆ 190cm
waga 27 kg

Ta wyjątkowa pełnowymiarowa replika jest wzorowana na XVI wiecznej zbroi hiszpańskiej. Zbroja została wykonana z wysokowęglowej stali toledańskiej (polerowanej i grawerowanej). Poszczególne elementy są rozłączane. Całość zamontowana jest na drewnianej podstawie i prezentuje się bardzo okazale. Replika miecza Carlosa V jest elementem zestawu. Zbroja jest wytwarzana całkowicie ręcznie przez najwyższej klasy płatnerzy z Toledo.

Karol V (ur. 24 lutego 1500, zm. 21 września 1558) – cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego w latach 1519-1556 z dynastii Habsburgów, król Hiszpanii w latach 1516-1556 jako Karol I Hiszpański. Najstarszy syn Filipa I (syna Maksymiliana I i Marii, księżnej Burgundii) i Joanny Szalonej (córki Ferdynanda II Aragońskiego i Izabeli I Kastylijskiej).1”


Zbroja – część pasywnego uzbrojenia ochronnego wojowników, stosowana od starożytności do ok. XVII wieku. W Polsce przetrwały aż do wieku XVIII jako zbroje husarskie i kolczugi pancernych.

Elementy zbroi pojawiały się później, jednak były to odosobnione przypadki. Na XVIII oraz XIX-wiecznych polach bitew walczyli ciężkozbrojni jeźdźcy, kirasjerzy, na wyposażeniu których były kirysy oraz skórzane bądź żelazne hełmy – tzw. kaski. Podczas I wojny światowej uprzywilejowani oficerowie zaopatrzeni byli w tzw. pancerze okopowe, które miały za zadanie osłaniać dowódców przed m.in. pociskami szrapnelowymi. Pod koniec XX wieku wrócono do idei wykorzystywania pancerzy w uzbrojeniu żołnierzy w postaci płyt ceramicznych lub tytanowych uzupełniających kamizelki kuloodporne. Termin "zbroja" jest nieprecyzyjny, ponieważ niektórzy bronioznawcy (np. Andrzej Nowakowski w Uzbrojenie średniowieczne w Polsce) wprowadzają podział na dwa odrębne typy uzbrojenia ochronnego: pancerza jako ochrony elastycznej, oraz zbroi wykonanej ze sztywnych elementów. Ów podział jest dość płynny, zaś w obiegowym znaczeniu oba pojęcia są tożsame.2”

 

„W mitologii greckiej Gorgony (gr. Gorgónes) to groźne siostry o przerażającym wyglądzie.

Przedstawiane jako postacie skrzydlate, ze szponami, ostrymi kłami i włosami w postaci jadowitych węży. Początkowo była tylko jedna gorgona, później pojawiły się trzy - Stenho, Euriale i Meduza. Ich rodzicami byli Fokis i Keto. Najgroźniejszą była Meduza, której spojrzenie zamieniało w kamień. Ponoć była tak piękna, że zakochał się w niej Posejdon i uwiódł w świątyni Ateny. Meduza zginęła zabita przez Perseusza, a jej głowę Atena umieściła na egidzie.3”

 

1- Karol V Habsburg [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2009-05-16 18:45Z [dostęp: 2009-05-17 10:31Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Karol_V_Habsburg&oldid=17076653

2-Zbroja [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2009-05-9 04:49Z [dostęp: 2009-05-17 10:02Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zbroja&oldid=16983350

3-Gorgona (postać mitologiczna) [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2009-02-16 18:11Z [dostęp: 2009-05-17 10:04Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gorgona_(posta%C4%87_mitologiczna)&oldid=15998870