Półautomatyczny pistolet ppk niemcy 1931r 5277

8111
Producent: Denix
Dostępność:
DOSTĘPNY DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 343,90 zł 423,00 zł

PÓŁAUTOMATYCZNY PISTOLET PPK NIEMCY 1931r 5277

Replika dekoracyjna

Reprodukcja pistoletu z tłumikiem, wykonana z metalowych i plastikowych rękojeści, z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania. Magazynek i tłumik są zdejmowane.
Wyprodukowana w Niemczech w 1931 roku, znana z inicjałów, których nazwa pochodzi od niemieckiego „Polizei Pistole Kurz”. Używany przez wojsko podczas II wojny światowej. Była to broń użyta przez Adolfa Hitlera do popełnienia samobójstwa.
Był to również pierwszy pistolet samopowtarzalny, który można było nosić z kulą w komorze bez niebezpieczeństwa przypadkowego wystrzelenia ciosami lub upadkami. Dyskretny i wygodny rozmiar, niewielki odrzut strzału i bezpieczeństwo mechanizmu spopularyzowały go przez cały XX wiek, stając się ulubioną bronią tajnych służb Zachodu.
Stał się sławny dzięki fikcyjnej postaci Jamesa Bonda 007, który wykorzystał go w wielu swoich filmach, gdzie mocuje tłumik do lufy, gdy wymagana jest subtelna praca. Jest to również broń używana przez Holly Huntera w roli detektywa M.J. w Copycat.
Poczuj się jak najsłynniejszy tajny agent kina na usługach Jej Królewskiej Mości z repliką Denix tego pistoletu automatycznego!

W PEŁNI DZIAŁA MECHANIZM PRZEŁADUNKU. MOŻNA NACISNĄĆ SPUST I ODDAĆ TZW SUCHY STRZAŁ (CHODZI O POKAZANIE JAK HISTORYCZNIE DZIAŁAŁ MECHANIZM W TYM MODELU)

Producent: Denix

Wymiary:

Długość całkowita: ok 18 cm

Waga: ok 0,6 kg

Materiały:

elementy metalowe ze stopu cynku i aluminium

Okładziny z tworzywa sztucznego

 

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.

 

Cena nie obejmuje stojaka widocznego na zdjęciach.